Teklif Formu
+90 552 392 82 04
info@taksimdanismanlik.com

TS EN 12764 Girdaplı Banyo Standardı Belgesi

Bu standart kişisel hijyen için ev ortamına da uygun tasarlanan ve imalatçının talimatlarına göre kullanılan maksimum 250 Volt’luk tek fazlı cihazlar ve maksimum 480 Volt’luk diğer cihazlar için gereklilikleri kapsar.

Avrupa standardı olan EN 12764 Girdaplı Banyo standardı, sağlık amaçlı faydalanılan tıbbi ekipmanın, girdap banyosu olarak niteliklerini ve ilgili test yöntemlerini açıklar. Tüm endüstriyel standart belgeleriniz gibi TS EN 12764 Girdaplı Banyo Standardı belgenizi de uzman destekle almak isterseniz Taksim Danışmanlık’ın deneyimli kadrosunu her zaman yanınızdadır.

TS EN 12764 Girdaplı Banyo Standardı Kapsamı

Konutlarda kişisel bakım amaçlı kullanılanlarla sağlık kuruluşlarında tedavi amaçlı kullanılan jakuziler söz konusu standarda tabidir. Bu girdaplı banyo türevlerinde su hareket halinde tutulmakta, dolaşımı teşvik edip rahatlama veren bir masaj ortamı oluşturulmaktadır. Jakuzi banyosu yumuşak doku yaralanmalarında veya yanıklar gibi açık yaraların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Jakuzi banyosundaki su jetleri banyo küvetinin yan tarafına yerleştirilir ve kumandalar ile çalıştırılır. Hidromasajlı olan tipler ise hava ve su ile çalıştırılmaktadır. Jetlerden küvete püskürtülen suyun şiddeti hava kontrolörü vasıtasıyla ayarlanır. Hidroterapi olarak adlandırılan bu uygulama ağrıları yatıştırma ve bazı tıbbi sorunları tedavi etme yöntemidir.

TS EN 12764 Standardı Detayları

• Fiziki yapı gereklilikleri: Pompa ve / veya üfleyici montajı standartları, ünite bakımı bilgileri, geri akış önleme güvenlik donanımı gereklilikleri, genel güvenlik standartları, sıcaklığa dayanıklılık seviyeleri, saç sıkışmasına karşı dayanıklılık, hijyenle ilgili özellikler.
• Su tutma gereklilikleri: Cihasın temizlenebilirliği, temizliğin kalıcılığı, basınca dayanım gereklilikleri, sızıntıya karşı dayanıklılık, test yöntemleri belirleme, sıcaklık testi, aparatlar, test numunesi alma prosedürü, genel test prosedürü, sonuçların ifadesi, azami basınç testi.
• Aparatlar: Aparat test numunesi alma, ilgili test prosedürleri, sızıntı testi, diğer aparatlar test numune alma ve uygulama prosedürleri, sonuçların ifadesi.
• Etiketleme ve işaretleme: İşaretleme, etiketleme ve paketleme standartları, ürün tanımı.
• Uyumluluk değerlendirme: Genel, alt tip testleri, numune alma, test ve uygunluk kriterleri, fabrika üretim kontrolü prosedürü.
• Ek standartlar: Genel bilgiler, test ekipmanı standartları, hammadeler ve bileşenler, ürün testi değerlendirme, uyumlu olmayan ürünlerin tespiti.

TS EN 12764 Belgeli Girdaplı Banyo Tedavi Amaçlı Kullanımı

Bu standardın konusu olan ve sağlık gereçleri olarak tanımlanan girdaplı banyoların tedavi amaçlı kullanımı ancak uzman hekim tavsiyesiyle ve o tavsiyeye uygun şekilde olmalıdır. Tedavide ısıdan, basınçlı suyun uyarıcı etkisinden, hidrostatik basıncından ve suya katılacak muhtelif maddeden fayda sağlanabilir.

TS EN 12764 standardı hareket güçlüğü çeken yaşlı bireyler, engelliler ve genç bireyler için üretilen girdaplı banyoları kapsamaz. Yine de bu sayılan gruplar için bir sınırlama koymak söz konusu olmadığı için sorumluluk kullanıcıda ve/veya ebeveyndedir.

Girdaplı banyo uzman hekim tarafından tedavi amaçlı olmak üzere şu durumlarda da tavsiye edilebilir:
- Kas spazmı ve eklem ağrılarını azaltma
- Cilt reseptörlerine mekanik etki oluşturma
- Vazodilatasyon oluşturma
- Lokal arterial ve venöz dolanım geliştirme
- Kırıklardan ve burkulmalardan sonra oluşan adezyonları yok etme
- Yaraları temizleme ve iyileşmeyi hızlandırma
- Mekanik etkiyle ölü dokuları ve iltihabı temizleme

Neden Taksim Danışmanlık?

2007 yılında kurulan Taksim Danışmanlık, firmanızın Kurumsal Yönetim alanında ihtiyaç duyduğu tüm uzman destek hizmetlerini tek elden verir. Bugüne değin 4000’i aşkın işletmeye verdiğimiz uzman danıışmanlık desteği bizden alacağınız hizmetin güvencesidir.
EN 12764 Girdaplı Banyo Belgesi almak ve tüm diğer markalaşma/kurumsallaşma hedefleriniz için Kalite Yönetim Sistemleri, Kişisel Verilerin Korunması, Sosyal Uygunluk, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında danışmanlık, denetim, gözetim, eğitim hizmetleri için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 552 392 82 04
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?