Yakuplu Mah.Hürriyet Bulvarı No:45/7 Beylikdüzü - İSTANBUL

FSC Belgesi (Orman Koruma ve Gözetim Sertifikası)

O

rman Kaynaklarını koruyabilmek ve doğru kullanımını sağlamak için Orman Yönetim Konseyi tarafından “Orman Koruma Zinciri” Kuralları oluşturulmuş ve Orman Ürünleri kullanan, üreten ve sunan tüm işletmelerin uygulamasına sunulmuştur.

Ormanı korumak ve giderek artan risklerden canlıları, çevreyi ve insanları korumak, azalan orman kaynaklarını kontrol altına almak, orman ürünlerini kullanırken güvenli bir ürün oluşturabilmek, FSC standardının başlıca amaçlarındandır.

Bu kuralları uygulayarak sistemli hareket eden firmalar ise uyguladıkları yönetim sistemi ile FSC sistemine kayıt olarak ürünlerini uluslararası arenada pazara açabilirler. FSC Belgesine sahip firmalar belgeli ve iyi yönetilmiş olduklarını gösterebilmektedir.

İşletmede ürün aşamasına gelinceye kadar hammaddenin tedarik, imalat ve dağıtım gibi tüm süreçlerini içine alan bir yönetim sistemi kurulmaktadır. Başlıca uygulanan sektörler;

  • Mobilya Sektörü
  • Kağıt Sektörü (Reklam, Etiket,Yayınevi, Duvar Kağıdı, Hediyelik Eşya vb)
Neden Taksim Danışmanlık;

FSC Standardı konusunda tecrübeli danışman ve denetçileri ile güçlü referansları olan kurumsal bir danışmanlık şirketidir. Eğitim, denetim ve doküman desteği sağlanmaktadır. Denetime refakat edilerek belge alınana kadar danışmanınız mutlaka yanınızdadır.