Yakuplu Mah.Hürriyet Bulvarı No:45/7 Beylikdüzü - İSTANBUL

K2 Belge Yenileme

K

2 belgesi yenileme yetki belgeleri 5 yıl sonunda yenilenmelidir. Süresi dolan Yetki Belgesini yenilemek için bakanlığın talep ettiği evraklarla birlikte başvuru yapıp süresini 5 yıl daha uzatabilirsiniz. yenileme işlemleri yetki belgesi bitiş tarihinden önce tamamlanmalıdır. aksi takdirde araçlarınız süresi dolduktan sonra belge siz olacağından ceza yeme durumunda kalabilir.

Yetki belgesi sahipleri tarafından yetki belgelerinin yenilenmesi için yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren:

a) 270 takvim günü içinde Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde; yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenilenir. Yenileme ücretinin, söz konusu 270 günlük süre içinde ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi şarttır.

b) 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde ise; yetki belgesi, yenileme ücreti olarak ödeme tarihindeki geçerli tam ücretin %25’i alınır ve bu ücretin ödendiği tarih esas alınarak yetki belgesi yenilenir. Söz konusu yenileme ücretinin belirtilen 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında ve ödeme tarihinde geçerli ücret esas alınarak ödenmiş olması şarttır.

K2 belgesi yenileme için gerekli evraklar

K2 belgenizi yenileyebilmek için  şirket ve şahıs firması olması durumuna göre gereken evraklar değişmektedir. Yenileme süreci karışık bir işlem gerektirdiği için dosyanızın incelenip ona göre gereken evrak listesi düzenlenmesi gerekir bizimle irtibata geçiniz.

K2 belgesi yenileme ücreti

2017 yılı belge ücretinin %5 i dir. Yani Yıldızlı K2 BELGESİ YENİLEME ÜCRETİ 59 TL ödemeniz gerekmektedir.

Ayrıca belgenize kayıtlı her araç için 98 TL taşıt kartı bedeli ödemesi yapılır.

Lorem ipsum
dolor sit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minimet dolore magna  veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.