Yakuplu Mah.Hürriyet Bulvarı No:45/7 Beylikdüzü - İSTANBUL

Kozmetik Sektöründe Ecolabel

E

ko-etiket uygulaması kapsamında kozmetik sektöründeki ürün çeşitleri arasında sabun, şampuan, saç kremi, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çok amaçlı temizleyiciler ve duş, tuvalet, banyo, mutfak gibi temiz mekan (sanitary facility) temizleyicileri yer alıyor.

Komisyon, her bir ürün grubu için spesifik kriterler belirlemektedir.Kriterler, belirlenen süreler dolduktan sonra revize edilmektedir.

Kapsam dahiline giren temizlik ve kişisel bakım ürünlerine iliştirilen eko-etiket logosu, o ürünün belirli tehlikeli maddeleri içermediğini, su ortamları üzerindeki olumsuz etkilerinin daha az olduğunu, su yosunu oluşumu üzerindeki etkisinin sınırlı olduğunu, daha az ambalaj atığına neden olduğunu, yüksek biyolojik çözünürlük standartlarına uygun olduğunu, çevre açısından doğru kullanıma yönelik bilgi içerdiğini, en az etiket barındırmayan diğer ürünler kadar etkin performans sergilediğini vb. temin etmektedir.

Bunun dışında, zararlı, çevre açısından tehlike arz eden, kanserojen, üreme için zararlı veya mutasyona sebebiyet verebilecek maddeler veya karışımlara ya da insana ve/veya çevreye ciddi şekilde zarar verebilecek işlemlerle üretilen veya normal uygulamaları sırasında tüketiciye zarar verebilecek ürünlere eko-etiket verilmemektedir.

Lorem ipsum
dolor sit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minimet dolore magna  veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.