Yakuplu Mah.Hürriyet Bulvarı No:45/7 Beylikdüzü - İSTANBUL

Marka Araştırma Hizmeti

M

arka olmayı şirket vizyonu haline getiren tüm işletmelerin bu doğrultuda gerçekleştirecekleri en önemli adım; tüketici zihninde sağlam bir yer edinerek müşteri sadakati yaratacak, istikrarlı satış sağlayacak ve en önemlisi rekabet gücü kazandıracak marka ismi belirlenmesidir.

Bulunan bu marka isminin marka olabilirlik kriterlerini taşıması yurt dışında tescile bağlanan markalarla benzerlik göstermemesi tescil belgesinin alınabilmesinde büyük önem arz etmektedir.

Marka araştırma hizmeti ihracatçı Türk firmalarına yeni pazarlara girmeden önce yatırım yapacakları bölgeyi tanımaları ve marka ihlallerine karşı ileride karşılaşabilecekleri sorunlara karşı önceden tedbir alma imkânı sunmaktadır. Yurt dışında uzman çözüm ortakları ile çalışmakta olan Taksim Danışmanlık, müvekkillerinin yurt dışı marka tescil işlemlerine başlamadan önce marka araştırma hizmetlerinden faydalanmalarını ve böylelikle etkin ve özgün pazarlara kavuşmalarını istemekte ve her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı garanti etmektedir.

Marka Araştırma da göz önünde tutulması gereken hususlar:

  • Markanın tescil edilebilirlik kriterlerine uygunluk açısından incelenmesi gerekmektedir.
  • Markanın  tescili istenen emtia ve hizmetlere uygunluğunun incelenmesi doğru sınıflar olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir.
  • Markanın fonetik (işitsel) açıdan tescile müsaitliği incelenmelidir.
  • Markanın görsel açıdan (logo, renk) müsaitliği incelenmelidir.
  • Özel korunan markalar ile benzerliği açısından yani tanınmışlık kriterleri açısından incelenmelidir.

Marka araştırma hizmetleri sayesinde ileride karşılaşabileceğiniz benzer markalar, itirazlar ve ret kararlarına ilişkin tedbirinizi almış olup yurt dışı marka tescil işlemlerinizde kendinden emin adımlarla ilerlemeniz mümkündür.

Marka araştırma hizmetlerinin; marka tescil edilebilirlik araştırması; marka aynılık araştırması veya marka aynılık taraması olarak farklı şekillerde yapılması mümkün olmaktadır. Araştırma ücretleri markanızın içeriğine ( şekil /kelime ), ülke listesine ve sınıf sayısına göre değişkenlik göstermekte olup, bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Lorem ipsum
dolor sit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minimet dolore magna  veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.